انجیر و شنبلیله درمان رماتیسم و زانو درد

انجیر و شنبلیله درمان رماتیسم و زانو درد

منافع انجیر و تاثیر آن در درمان بیماری های مختلف ، نکته قابل توجهی است که به طور واضح و روشنی در نسخه های اسلامی به چشم می خورد. 

 

روایاتی که درباره انجیر داریم مطالبی خیره کننده و جالب در اختیار ما می گذارند. از تاثیر برای مثانه گرفته تا تاثیری که در بیماری ها پوستی و تاول های سطحی دارد.

امام رضا علیه السلام درباره اهمیت و جایگاه با ارزش این میوه، فرمودند با آن احتیاجی به دارو نیست، همچنین می فرمایند : درخت انجیر، شبیه‌ ترین گیاه به گیاهان بهشتی است.

این اهمیت به وضوح در درمان های طب اسلامی به چشم می خورد.

در مطلب فعلی یک از نسخه های طب اسلامی درباره رفع درد مفاصل را بیان می کنیم.

با استفاده از ترکیب انجیر و شنبلیله درد ها و التهاب هایی که در زانو وجود دارد برطرف می شود. حتی در مواردی که فرد مبتلا به رماتیسم می باشد یا درد کهنه یا جدیدی در زانو ها دارد استفاده از این دستور درمان بسیار خوب و ساده ای می باشد.

دستور استفاده :

دو کف انجیر و یک کف شنبلیله، در ظرفی قرار می دهیم و روی آن آب می ریزیم تا روی آن را بگیرد. و ربع ساعت تا ۲۰ دقیقه میپزید. سپس صاف می کنید و یک شب در میان تا یک هفته (بیشتر هم مشکلی نیست) شبی یک لیوان آبش را مصرف می کنید. برای رفع درد مفاصل و رماتیسم بسیار عالی است.

تذکرات تهیه دارو:

  1. استفاده از انجیر خشک بهتر است.
  2. می توان از شنبلیله خشک در ترکیب استفاده کرد و اگر نباشد تازه هم مفید و موثر است.
  3. یک کف که در روایت بیان شده شاید اشاره به این باشد که برای هر شخص به مقداری که او نیاز دارد استفاده شود اما به طور معمول یک کف ۵۰ گرم می باشد.
  4. این دستور طبق دو رویات بیان شده که در یک روایت یک کف انجیر و در یک روایت دو کف گفته شده است. استفاده از هر کدام از این دو دستور مشکلی ندارد و مفید است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *