توصیه های پیشگیری از بیماری های ژنتیکی

طب اسلامی

توصیه های پیشگیری از بیماری های ژنتیکی

امروزه هر چند علوم مختلفی از جمله پزشکی پیشرفت زیادی داشته اند اما متاسفانه باید گفت در بعضی زمینه ها به طور واضحی دچار ضعف و کمبود می باشند، یکی از این مشکلات پیشگیری از بیماری های ژنتیکی و وراثتی می باشد.

در طب اسلامی این عقیده پذیرفته نیست که همه نسل ها به اجبار باید حامل ژن های گذشتگان خود باشند و از آن ها راه خلاصی نداشته باشند بلکه با استفاده از دستورات مترقی طب اسلامی و دین مبین و مبارک اسلام بسیاری از این مشکلات مرتفع و برطرف خواهد شد.

توصیه های زیر تعدادی از مراقبت های اساسی و مهم در جلوگیری از بیماری های ژنتیکی دارا می باشند. هر چند توصیه هایی به ظاهر ساده هستند ولی کارایی بسیار خوبی دارند:

  1. تا جایی که امکان دارد از داروهای شیمیایی استفاده نفرمایید زیرا خود این دارو ها عامل اصلی در تغییر ناگهانی ژن های بدن هستند و بسیاری از بیماری های امروزی ناشی از این مشکل است. حتی از دارو های ساده مثل آسپرین و دارو های سرماخوردگی هم استفاده نکنید.
  2. سرماخوردگی و سرفه را درمان نکنید یا با داروهای اسلامی که بسیار ساده هستند درمان کنید. طرز تهیه داروی امام کاظم علیه السلام که درمان بسیار خوب سرماوردگی می باشد در اینجا آمده است.
  3. از سبزی برگ چغندر چه به صورت خشک و روزانه و چه به صورت مخلوط در غذا زیاد استفاده کنید. (حتی اگر مقداری برگ چغندر خشک کنید و پودر کنید و روزی یک یا دو قاشق غذا خوری مصرف کنید بسیار عالی است)
  4. از شلغم خصوصا در فصلش زیاد استفاده کنید.
  5. از گناه دوری شود که ریشه بسیار از بیماری های سخت می باشد و نسبت به گناه دیگران بی تفاوت نباشید.
  6. هر روز ۷ عدد سیاه دانه و یک قاشق غذا خوری عسل استفاده شود (به جز خانم های باردار – افراد دیابتی به جای عسل، آب ولرم)

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *