مراقبت های بعد از زایمان حیاتی تر از آب!!

مراقبت های بعد از زایمان حیاتی تر از آب!!

یکی از بی مانند ترین توصیه های مراقبتی بعد از زایمان را بدون شک می توانیم در توصیه های اسلامی پیدا کنیم.

تولد هر انسان پا به عرصه وجود گذاشتن یک انسان دیگر است که باید رشد و نمو خود را آغاز کند و بهترین فرصت است برای شروع یک برنامه کامل و صحیح اسلامی برای داشتنی نسلی سالم و نو.

از قدیم توصیه های خوبی برای فرزند تازه متولد مرسوم بوده، از جمله انتخاب نام، یا اذان گفتن در گوش راست نوزاد و اقامه گفتن در گوش چپ، و دیگر توصیه ها مثل باز کردن کام فرزند با تربت کربلا یا آب فرات و…

اما متاسفانه این سنت ها و تعدادی از سنت ها که در مطلب فعلی مد نظر ماست رو به فراموشی نهاده است و مشکلات زیادی را برای ما به وجود آورده است.

بسیار شاهد این مشکل بوده ایم که خانم باردار بعد از زایمان دچار مشکلاتی می شود که قبل از زایمان سابقه نداشته است. ریشه یابی بعضی از این مشکلات گاهی اوقات ما را به نتایجی می رساند که جای حساس شدن بیشتر و صرف توجه بیشتری می طلبد.

در گذشته علاوه بر مراقبت از نوزاد که بسیار مهم است ، مراقبت از زائو و مادر تازه فارق شده هم مسئله جدی و مهمی بوده که متاسفانه با تغییر شکل زندگی ما این مراقبت ها کم رنگ تر و رواج سنت های اسلامی کمتر شده است.

چرا باید در جامعه اسلامی ما که شخصی تازه مادر می شود دچار افسردگی بعد از زایمان شود؟ چرا بعد از زایمان مادری که نیاز به کمک دارد در بیمارستان و… تنها رها می شود؟ و نمونه هایی از این دست.

شاید برای ما علت بسیاری از این توصیه ها نا مشخص باشد ولی باید گفت علت تعدادی از این توصیه ها خصوصا اذان و اقامه گفتن در گوش نوزاد ایمنی از جن باشد.

علت این که در این سایت مبحث جن و مسائل مربوط به آن تا کنون بیان نشده این است که باید باور کنیم که دیدگاه ما نسبت به این موجودات ماورائی که آن ها هم بندگان خداوند و مقهور قدرت او می باشند دیدگاه های کاملا اشتباهی است.

شدنی نیست جایی اسمی از جن بیاید و همراه با ترس نباشد. متاسفانه این باور غلت هم ناشی از تبلیغات سوء غرب و فرهنگ آن است. چرا که با ترساندن ما از جن، جایی برای گوش دادن به توصیه هایی که برای مراقبت از آن است، باقی نمی ماند و همه توصیه ها به کلی به فراموشی سپرده می شود.

حال یکی از مراقبت های جدی بعد از زایمان برای نوزاد و مادر تا حدود ۱۰ روز که مادر در حالت ضعف

به سر می برد، تنها نگذاشتن آن ها است. چرا که مادر و فرزند در این ایام در نقطه ضعف هستند و امکان آسیب جن در این ایام بیشتر است.

چه بسیار مادرانی که به ما شکایت کرده اند که بعد از زایمان چنین و چنان شده، چه بسیار افرادی که بعد از این دوران توانایی قبل خود را به کلی از دست داده اند.

ان شا الله در فرصت های بعد این نکات حیاتی که متاسفانه بسیاری را به خاطر تغییر سبک زندگی مبتلا کرده است، توضیح خواهیم داد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (4)

 • فهیم پاسخ

  خواهش میکنم در این مورد بیشتر توضیح دهید چون دقیقا من هم بعد از زایمان دچار مشکلات وحشتناکی شدم شاید علتش جن باشد

  ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ در ۱۰:۴۱ ق٫ظ
  • مدیر سایت پاسخ

   برای در امان ماندن از آسیب جن مدام باید دستورات اسلامی رعایت شود از جمله این مراقبتی که در بالا ذکر شد. از حرز استفاده کنید. کبوتر هم در خانه داششته باشید بسیار موثر است

   ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ در ۹:۲۳ ب٫ظ
 • سادات پاسخ

  چقدر جالب؛ معلومه که از دستورات دینی واهل بیت خواسته یا ناخواسته چقدر دور شدیم لطفا در این مورد مطالب بیشتری بذارید ……

  ۱۳۹۵/۰۶/۲۲ در ۴:۵۳ ق٫ظ
  • مدیر سایت پاسخ

   به امید خدا

   ۱۳۹۵/۰۶/۲۲ در ۹:۲۶ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *