هر مادر یک طبیب

هر مادر یک طبیب

نگرش طب اسلامی به سلامتی و درمان ، نگرشی جامع و با ظرافت های زیاد است. بلکه یکی از تفاوت های طب اسلامی را باید ظرافت های زیاد این طب دانست.

داروهای شیمیایی و حتی دستورات تغذیه ای آن را نمی توان یک مرجع خوب و قابل اطمینان برای سنجش تراز سلامتی دانست. ادعای ما را موج زیاد بیماری ها تایید می کند.


اگر این برنامه ناقص که دانشی از طبایع انسان ندارد، را کنار کیفیت پایین محصولات غذایی و صنعتی قرار دهیم به نقاط خوبی نخواهیم رسید!

در کنار تمام این مطالب آن چه نیازی ضروری و حیاتی می باشد درست کردن یک فرهنگ سترگ و جامع از دستورات تغذیه ای و بهداشتی اسلامی است.

تلاش سایت و مجموعه حاضر تحقق این نکته مهم است که بالاخره باید دغدغه اصلاح سبک زندگی و فهم درست از روش های اسلامی نتیجه خود را در جایی به نمایش در آورد.

این رسالت مهم مانند دیگر وظایف ظریفی که بر عهده مادران در تربیت قرار گرفته است، نقش تعیین کننده ای است که هر مادر این سرزمین باید به طور جدی اهمیت آن را درک کند.

آرمانی بزرگ که دغدغه  طب اسلامی برای کاهش بیماری ها هم می باشد.

اگر هر مادر این نکته مهم را بداند و پای این مسئله بایستد که نمک و روغن خانه چه نقش مهمی در سلامتی دارد ، شکی نیست که با جمع آوری و به کار بستن ظرایف مادرانه توانایی همراهی و متقاعد کردن دیگران و تربیت فرزندان با سلامتی کامل را می تواند عهده دار باشد.

اگر مادر بداند علائم هر طبع چیست و مشکلی که برای فرزند خود یا اعضای خانواده پیش آمده مربوط به کدامیک از طبایع است می تواند یا ساده ترین تدابیر مشکلات بزرگی را حل کند.

اگر دانسته شود که هر ماده غذایی چه خاصیتی دارد و خواص آن برای تامین سلامت افراد خانواده چیست با تدبیر مادرانه خود به هر کسی هم غذای او را می دهد که داروی او هم باشد.

به درستی این نیاز، همان کلیدی است که در خانواده های ما هدف قرار گرفته است و باید فکری جدی برای آن داشته باشیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *