درد دلی دردمندانه

درد دلی دردمندانه

طب اسلامی که هم اکنون در حال پر و بال گرفتن و حرکت به سمتی است که ثمرات و آثار پر برکت آن در حال نمایان شدن است، وظیفه ای سنگین و سنگین تر بر دوش ما می گذارد.

طب اسلامی در ابتدای راه پر فراز و نشیب خود است و بسیار نیاز به دلسوزی و کار مخلصانه و دردمندانه دارد.

سخن رهبر انقلاب که «در خانواده ای که بیماری هست باید تنها درد آن خانواده بیماری آن شخص باشد» نه مشکلات و مسائل حاشیه ای از جمله مشکلات مالی و… ، در طب اسلامی به وضوح قابل مشاهده و تحقق است بلکه با طب اسلامی به طور چشم گیری بیماری ها کاسته خواهند شد.

در این برهه حساس باید چند نکته را به طور خاص مد نظر داشت:

نکته اول

طب اسلامی امروز از هر زمان دیگری نیاز به هم افزایی و کار دسته جمعی و هم فکری برای باز کردن راه های بسته آن دارد. به همین خاطر باید تمام تلاش ما این باشد که این طب گران بها را بدون اغراق و بدون کم و کاستی به دیگران معرفی کنیم و اگر رسانه یا … در دست داریم  از کلیه مسائلی که ایجاد حاشیه می کند دوری کنیم و اولا خودمان به درستی آن را بشناسیم و ثانیا آن را در اختیار دیگران قرار دهیم.

نکته دوم

اولین و بهترین توصیه ها در طب اسلامی اصلاح سبک زندگی و روش تغذیه است و می توان به جرات گفت اگر کسی تغذیه خود را اصلاح کند نیاز به طبیب نخواهد داشت و اگر درست نکند یا به زودی بیمار خواهد شد یا بیماری او ۱۰۰ درصد درمان نخواهد شد.

این نکته کلیدی را متاسفانه دشمن زودتر از ما فهمید و دست کاری هایی که در بذر و محصولات کشاورزی کرده اند و زمینه را به طور جدی برای ما با چالش رو به رو کرده اند.

وظیفه ما در این زمینه مطالبه گری با هر وسیله و طریق ممکن است. اگر معلم هستیم در بین دانش آموزان، اگر محصل هستیم در بین هم درسی ها و… ، این خواسته را مطرح کنیم که باید قدمی برداشت و باید تغییری در تغذیه و سبک زندگی ایجاد شود و گرنه عواقب ناخوش آیندی در انتظار ماست.

نکته سوم : اصلاح عملی سبک زندگی

افرادی را از نزدیک می شناسیم که واقعا به این باور رسیده اند که مراجعه به پزشک دردی را دوا نمی کند و فقط یک مسکن است و حدود دو سال است به پزشک مراجعه نکرده اند.

کسانی را سراغ داریم با تغییر سبک زندگی اصلا از روغن های خوراکی صنعتی استفاده نمی کنند. اصلا نمک تصفیه شده استفاده نمی کنند و…

آب دریا را اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید!

و مطمئن باشیم با همین قدم های کوچک است که می توانیم قدرت های بزرگ را به زانو در آوریم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *