افزایش باروری آقایان

افزایش باروری آقایان

باروری و افزایش نسل یکی از موارد بسیار بسیار مهم در مسائل طبی است و هر چه نسلی که به دنیا می آید نسلی سالم تر و باهوش تر باشد هم خانواده موفقیت بیشتری خواهد داشت و هم جامعه از آن استفاده بیشتری خواهد برد.

در این پست روش ها و کارهایی که برای باروری بهتر آقایان مورد نیاز است را خدمت عزیزان مطرح می کنیم.

همان گونه که می دانید سلول لقاح یافته ای که متشکل از سلول نر و ماده است نیاز به دو چیز دارد اول اینکه اسپرمی که از مرد رها می شود و می خواهد سلول ماده را بارور سازد باید از تعداد کافی و توان لازم برخوردار باشد تا بتواند به محل لقاح که لوله های اتصال رحم به تخمدان(لوله های فالوپ) است برسد.

و دوم اینکه سلول ماده باید انرژی و توان کافی را داشته باشد تا بتواند پذیرای سلول نر باشد و این سلول لقاح یافته بتواند با نیروی کافی به رشد و نمو تا تولد کامل جنین ادامه دهد.

بحث مهم باروری در خانم ها در پست های بعد شرح داده خواهد شد اما مطلب امروز سوای از بحث های مراقبتی که آقایان باید انجام دهند تا سلول های باروری کافی و سالمی داشته باشند، به بحث ازدیاد اسپرم و راهکار هایی در تغذیه و طب اسلامی، می پردازد.

قبل از بیان مطلب این نکته ضروری است که گاهی اوقات دیده شده که لقاح نیافتن و تشکیل نشدن نطفه به خاطر ضعفی است که مرد در تولید کافی اسپرم دارد. راه کار امروز روشی بسیار مهم و اصولی است که بسیاری از این مشکلات را با دستوراتی بسیار ساده اما اساسی رفع می کند.

تعبیراتی که در روایات وجود دارد به این نکته اشاره می کنند که آب مرد یا اصطلاحا اسپرم باید زیاد شود و مواردی که این کار را انجام می دهند را بیان فرموده اند.

 

مورد اول : کاسنی

در روایتی از امام صادق علیه السلام خطاب به یک مرد اینگونه آمده : بر تو باد به کاسنی که آن آب را زیاد می کند و صورت (فرزند) را نیکو می گرداند.

کاسنی همین گونه که مشاهده می کنید یکی از موارد بسیار مهم در این مورد است. و در تاکیدات دیگر گفته شده هر چقدر در خوردن کاسنی زیاده روی شود هم اشکالی ندارد! البته کاسنی علاوه بر مطلب حاضر منافع بسیار زیادی دارد که در روایات دیگر به آن اشاره شده و به واقع یکی از سبزی های خیلی خوب در طب اسلامی است که متاسفانه امروزه کمتر به آن اهمیت داده می شود.

تذکر : کاسنی نباید به صورت عرق استفاده شود بلکه تاکید روایات بر روی تازه یا گیاه خشک آن است.

 

مورد دوم  : پیاز

در روایتی از رسول گرامی اسلام (ص) آمده : وقتی وارد شهری شدید از و از وبای آن شهر ترسیدید از پیاز آنجا بخورید که آن (پیاز به طور مطلق) دیده را جلا می دهد و … و آب صلب (مردان) را افزایش می دهد.

 

مورد سوم : انار

از امام رضا علیه السلام : خوردن انار آب مرد را زیاد می کند و فرزند را زیبا می کند. البته در روایات دیگر مقید شده که انار شیرین باشد.

این مورد هم مورد بسیار خوبی است. که هم مشکل را برطرف می کند و هم فرزند را زیبا می کند.

 

**مورد چهارم : شیر و عسل (مخلوط)

از امام کاظم علیه السلام منقول است : کسی که آب کمر او تغییر کند برای او شیر و عسل مفید است.

در این روایت همان گونه که ظاهر است از آب کمر اسپرم مردانه منظور است و این تعبیر عبارت شایعی بوده است. نکته مهم دیگر اینکه این مورد شاید یکی از موارد بسیار عالی برای کسانی باشد که تعداد اسپرم آن ها کم است و یا مشکلی در کیفیت اسپرم دارند زیرا عبارت اشاره دارد که نقصانی که پیش آمده که کم بوده یا پایین بودن کیفیت را مرتفع می کند.

 

مورد پنجم : زیتون (روغن زیتون)

امام صادق علیه السلام : روغن زیتون آب را زیاد می کند.

شاید از این تعبیر مطلق آب اعم از مزی و اسپرم باشد زیرا قید نزده است.

 

مورد ششم : شانه کردن

از امام صادق علیه السلام در باره آیه «خذوا زینتکم عند کل مسجد» فرمودند منظور شانه زدن است و فرمودند : شانه زدن رزق را زیاد می کند و… و آب کمر را زیاد می کند.

 

مورد هفتم : خربزه

از امام صادق علیه السلام : بر شما باد خربزه (بطیخ) که ۱۰ خاصیت دارد: غذا و نوشیدنی است، شوینده (درون) و بوی خوش است و… و آب کمر را زیاد می کند.

 

مورد هشتم : بادمجان

امام صادق علیه السلام : در هنگام پخته شدن و رسیدن خرما زیاد بادمجان بخورید که شفای هر دردی است و … و آب کمر را زیاد می کند.

 

مورد نهم: نوره (نوره کشیدن)

البته مواردی هم وجود دارد که به انسان کمک می کند که توان جنسی او بالاتر برود و برای همبستر شدن آماده تر باشد که بعید نیست در تقیویت این مسئله تاثیر گذار باشند که عبارت هستند از خوردن تخم مرغ سرخ شده در پیاز سرخ شده و روغن زیتون، خوردن سویق و خوردن شام و خوردن انجیر که خود این موارد هم از موارد عمومی تقویت بدن به شمار می روند و هم برای همبستری توان بیشتری به مرد می دهند.

 

تذکر مهم: اگر شخصی مشکلی داشته باشد و بخواهد با دستورات فوق مشکل خود را حل کند بسیار مفید است که برنامه زیر را از روز هفتم قاعدگی خانم به مدت هفت روز انجام بدهد تا اثر گذاری بیشتری داشته باشد.

۱٫ صبحانه : تخم مرغ سرخ شده در پیاز سرخ شده و روغن زیتون + سویق + شیر و عسل

۲٫ استفاده از ۲ عدد پیاز در وعده های غذایی

۳٫ حتما شام بخورد

۴٫ هر شب حداقل دو قاشق مربا خوری کاسنی خشک میل کند.

۵٫ موارد دیگر را تا جایی که امکان دارد در برنامه خود قرار دهد.

 

علاوه بر موارد بالا دستور دعایی وارد شده که از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

 • حسین پاسخ

  سلام علیکم
  در دستوری که برای صبحانه نوشته اید، منظور از سویق چه سویقی است؟

  ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ در ۴:۴۴ ب٫ظ
  • مدیر سایت پاسخ

   سویق گندم و جو بهتر است.

   ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ در ۳:۴۶ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *